Алексей Наст. Забавки для малышей. «БЗЫК». Отдыхал в деревне я. Рассказали мне друзья, То, что слепень – это БЗЫК! Этот БЗЫК Укусил меня в язык! : : : : «Лягушка и комар» Болотная лягушка Охотилась с утра, Толстушка-попрыгушка Ловила комара. А маленький пострел Искусал квакушку, И сытый улетел… : : : :

Вуси

Вуси Олекса Стороженко ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1 «Вуси» Олекси Стороженка – гумористичне оповiдання про чоловiка, якому на службi наказали поголити вуса, через що усi вiд нього вiдцуралися***. Твiр належить до анекдотичних оповiдань автора разом з такими як «Голка», «Се така баба…» та iн. Олекса Стороженко ВУСИ Пантелеймону Олександровичу Кулiшу Лiт сорок назад, а може, й бiльш, вибрали мене в засiдателi. Замолоду служив я в военнiй, в кавалерii ще, так знаете – не хотiлось менi зробитися тим крюком. Нi, дворянство стало прохать. «Послужи, – кажуть, – громадi, годi тобi сливи сушить, та солить, та наливать». Смiються, бачите, бо я з Опошнi; а тут ще жiнка присiкалась. «Лучче, – каже, – служить, чим байдики бить та з Марiею Уласiвною в мар'яжа грать!» (Була у нас сусiдка така, знаете, як спiвають: iду собi, пiдскакую…). Нiчого було робить, от я й згодивсь. Через недiль двi прислали менi повiстку, що губернатор утвердив вибори i щоб я неукоснительно, з получения сего, прибув в город Полтаву для принесення достодолжн. присяги. Вийняла жiнка з скринi мiй милицiонний козакин: що порвалось – позашивала та швиденько й випровадила, i з Марiею Уласiвною не дала попрощаться; i в голову вона собi не клала, яке лихо мене там стерегло… В недiлю, пiсля служби, присягали i з собору прямiсiнько поiхали до нашого предсiдателя учинить явку. А председателем тодi був той… що прозвали «велике дiло – опеньки». Не хочу його й згадувать, бо вмер, цур йому, щоб ще й не вилаяв! Приiздимо, ввiйшли в передню; на дверях стоiть лакей в каптанi i нiмецьких галанцях, не з наших – з председателем з Москви приiхав. – А що, – питаемо, – чи прийма? – Никак-с нет-с, – каже, – его превосходительство не изволят принимать, не угодно ли вам расписаться? – i показуе пальцем на книгу, що лежить на столi в зелених палятурках. Глянули ми один на другого, здвигнули плечима та й стоiмо як вкопанi: не знаемо, що й робить. Тодi не було ще у нас того звичаю, що як розвозять ту гаспидську «визиту» та приiде менший до старшого, то не дае бiлетика, а тiльки розписуеться. – Что ж, господа, – каже лакей, – роты пороззявляли? извольте записываться. – На бiса ж? – питаем. – Так угодно, – каже, – его превосходительству. Стали совiтуваться, що воно за нечиста мати ся книга; один каже: «Се, може, той альбом, що на пам'ять вiршi пишуть та пробитi стрiлами серця малюють»; другий каже: «Може, схотiлось предсiдателевi побачить, який у кого почерк…» А лакей так над душею й стоiть: «Пишiть та й пишiть!» Конец ознакомительного фрагмента. Текст предоставлен ООО «ЛитРес». Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию (https://www.litres.ru/oleksa-storozhenko-8749859/vusi/?lfrom=688855901) на ЛитРес. Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.
Наш литературный журнал Лучшее место для размещения своих произведений молодыми авторами, поэтами; для реализации своих творческих идей и для того, чтобы ваши произведения стали популярными и читаемыми. Если вы, неизвестный современный поэт или заинтересованный читатель - Вас ждёт наш литературный журнал.